بلاگ

آشنایی با کانتر منشی

کانتر منشی

یکی از آیتم های مهم در فضاهای داخلی ادارت توجه به انتخاب مبلمان اداری است. یکی از مهم ترین بخش های یک شرکت قسمت پذیرش آن می باشد. انتخاب کانتر منشی زیبا و استاندارد می تواند در جلب رضایت مشتری تاثیر مثبتی داشته باشد. به خاطر اهمیت این نوع میز لازم است تا از فروشگاه معتبر نوژن خرید مبلمان اداری خود را انجام دهید.

مشخصات کانتر منشی

همانطور که گفته شد از مهم ترین قسمت های محیط اداری بخش پذیرش آن می باشد. چرا که اولین مکانی که مشتری با آن ارتباط برقرار می کند، باید طوری انتخاب شود تا تاثیر مثبتی بر روی مراجعه کننده بگذارد. چنانچه این میز به درستی طراحی شده باشد علاوه بر موارد دیگر می تواند نوعی حس احترام را به ارباب رجوع منتقل نماید. امروزه این نوع کانتر به یکی از الزامات شرکت ها تبدیل شده که در اشکال هندسی مختلف با تنوع در رنگ با مصالح مختلف ساخته می شوند.

کانتر منشی استاندارد

بهترین ابعاد یک میز منشی استاندارد زمانی مشخص می شود که کارمند شما هنگام نشستن پشت میز، فضای کافی برای انجام کار، ارتفاع مناسب و احساس درد و ناراحتی در عضلات و مفصل را نداشته باشد. تا به راحتی هرچه تمام تر کار خود را با بازده عالی انجام دهد. برای نداشتن حس خستگی و ضعف عضلانی باید از صندلی ارگونومی استفاده کنید.

کانتر منشی

مکان قرارگیری میز کانتر

قرار گرفتن میز کانتر در کنار ورودی، کنار پنجره یا کنار وسایل گرمایشی و سرمایشی ممکن است اختلال در کار منشی ایجاد کند به همین خاطر میز باید از این موارد دور باشد. میز منشی باید در مکانی باشد که منشی بتواند با مشتری و افراد دیگر به راحتی ارتباط برقرار کند. محل قرار گیری باید به شکلی باشد که به تمام فضای کاری اشراف داشته باشد.

انتخاب رنگ میز منشی

بهتر است که رنگ میز منشی متناسب با رنگ محیط کاری و سایر مبلمان اداری باشد. البته که اغلب اوقات شرکت ها ترجیح می دهند تا رنگ میز منشی همرنگ آرم و یا لوگو شرکت باشد. حتماً که انتخاب رنگ به سلیقه خود شرکت بستگی دارد. ولی رنگ بندی باید به گونه ای باشد که حس رسمی بودن و اداری بودن فضا را القاء کند و این با انتخاب رنگ های یکدست و ملایم امکان پذیر است.

کانتر منشی

ارتفاع مناسب

ارتفاع میز بسیار اهمیت دارد در صورتی که در مورد اتفاع میز با مشکل مواجه هستید می توانید از صندلی اداری ارگونومیک استفاده کنید. تا بتوانید ارتفاع صندلی را متناسب با ارتفاع میز هماهنگ کنید. دقت کنید در زمان استفاده از صندلی ارگونومیک حتماً از زیر پایی های طبی متحرک استفاده کنید تا پاهایتان وضعیت صحیح داشته باشد.

تفاوت میز منشی با کانتر منشی

مهمترین تفاوت بین کانتر و میز منشی، می توان به بحث ارتفاعی آن ها اشاره کرد که ارتفاع کانترها از 90 تا 150 سانتی متر متغیر می باشند. ولی ارتفاع میز منشی بین 70 تا 100 سانتی متر تغییر می کنند. از کانتر و تریبون به عنوان نوعی پیشخوان استفاده می شود که ارباب رجوع می تواند برای انجام کارهای نوشتاری از سطح آن استفاده نماید. در حالی که سطح میز منشی فقط مخصوص شخص منشی می باشد. اصولاً میز منشی همراه خود یک صندلی را دارد که منشی از آن استفاده می نماید. ولی کانتر اداری و شرکت دارای صندلی است که آن را متناسب با دیگر اجزای دکوراسیون می توان طراحی و اجرا کرد.

یکی از ارزشمند ترین مناطق در یک محیط اداری، فضای پذیرش یا انتظار است. هنگامی که مشتریان یا مهمانان وارد فضا می شوند، در گام نخست فضای پذیرش را می بینند و آنچه نگاه آن ها را به خود جلب می کند، کانتر منشی است. اینجا جایی است که فرد مورد استقبال قرار می گیرد، یعنی فضایی که می تواند شروع یا پایان یک رابطه فردی یا شرکتی باشد.

شرکت نوزن با طراحی انواع میز منشی و کانتر منشی استاندارد، زیبا و متنوع جزو برترین تولید کنندگان این تجهیزات اداری است. برای مشاهده مدل های متنوع آن به بخش های مرتبط مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *