بلاگ

انواع روکش mdf

انواع روکش mdf

انواع روکش mdf ها را می توان به دو گروه تقسیم کرد از قبیل:

روکش طبیعی

 روکش چوبی از لایه های نازک چوب درست می شود که طی فرآیندی معمولاً پس از پخت چوب در بخار یا آب داغ، گرده بینه مرغوب چوبی را که اکثراً از گونه‌ های پهن برگ هستند. با روش لوله بری تبدیل به ورقه های نازک چوب می  کنند.

روکش مصنوعی

لایه ها از مواد و لایه های منفرد یا مرکب از کاغذ تزیینی یا غیر تزیینی، مواد ترموپلاستیک و غیره ساخته می شود.

انواع روکش مصنوعی

  • ورق های کاغذی

این روکش ها در اصطلاح تجاری لترون نامیده می شود که نام شخصی است که این روکش را اولین بار تولید کرد.

اين روكش از يك لايه كاغذ معمولاً تزئيني با وزن پايه بصورت ساده يا طرحدار،‌ مات يا براق كه با رزينهاي معمولاً ملامين فرم آلدئيد آغشته و خشك شده ،‌تشكيل شده است.

  • روکش های ترموپلاستیک

این نوع روکش ها با مواد گرما نرم ( ترموپلاستیک ) ساخته شدند که در اثر گرما تغییر شکل داده اند و قابلیت بسیاری در انعطاف پذیری دارند. بعضی روکش ها مانند روکش های کاغذی و چوبی هم در سطح نا هموار استفاده می شوند اما سطوحی که برجسته و فرو رفته هستند یا اختلاف سطح زیادی دارند از روکش ترموپلاستیک استفادهمی کنند که انعطاف پذیری بالا تری دارد.این روکش ها شامل روکش PVC و ورق های آکریلیک می شوند. در میان این دو،روکش های PVC کاربرد به مراتب بیش تری دارند.

  • لمینت ها

لامينت‌ اصطلاحي عمومي است كه به گروهي از روكشهاي مصنوعي شامل انواع HPL , CPL و لامينت فشرده اطلاق مي‌شود. اين نوع روكشها يكي از انواع پركاربرد روكش‌هاي مصنوعي خصوصاً در ايران هستند.روکش های ملامینه هم از نظر تزیینی و هم از نظر مقاومت دربرابر رطوبت، حرارت، سایش و سایر عوامل مکانیکی بسیار مناسب بوده و در نتیجه، کاربردهایگسترده ای دارند و از نظر قیمت نیز بسیار مقرون به صرفه می باشند.

بیشتر بخوانید
راهنمای چیدمان صندلی مدیریت با میز مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *