بلاگ

بررسی تاثیرات دکوراسیون اداری بر مشتری

تاثیر دکوراسیون اداری بر مشتری

چگونگی دکوراسیون داخلی دفاتر کاری و ادارات، در گذشته به‌ عنوان یک فاکتور اساسی جهت افزایش رشد و فعالیت ادارات محسوب نمی شده است اما با گذشت زمان، کارفرمایان متوجه شدند که نوع چیدمان و طراحی داخلی اداری از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می‌ تواند تفاوت‌ های بسیار بزرگ و چشمگیر را در راستای اهداف شرکت به وجود آورد.

اولین نکته کلیدی که کارفرمایان باید در دکوراسیون داخلی و چگونگی طراحی دفتر کاری خود علاوه بر تاثیر آن بر راندمان کاری کارکنان خود به آن توجه کنند، اولین برداشت آن‌ ها در هنگام ملاقات با مشتریان و ارباب رجوع است. جدای از آن‌ که مشتری می‌ تواند تحت تأثیر چگونگی دکوراسیون داخلی دفتر شما قرار بگیرد، کارمندان نیز می توانند از محیطی دلپذیر بهره برده و با تأکید بر سازمان‌ دهی و عملکرد محیط کاملاً پر انرژی و سرزنده به فعالیت کاری خود ادامه دهند.

هر چه دفاتر کاری شما از طراحی و چیدمان بهتری برخوردار باشد، مشتریان و کارمندان شما نیز راحت‌ تر بوده که سبب پیشرفت شما در راستای اهداف شرکت خواهد بود. بنابراین چگونگی دکوراسیون اداری در جذب مشتریان تأثیر به سزایی دارد که در ادامه به بررسی کامل آن خواهیم پرداخت.

اهمیت دکوراسیون داخلی ادارات

یکی از سوالاتی که در طراحی داخلی ادارات مطرح می‌ شود، این است که چگونه کارفرمایان می‌ توانند اطمینان حاصل کنند که همه کارکنان از لحاظ جسمی و روحی برای عملکرد بهینه آماده بوده و می‌ توانند مشتریان بیشتری را جذب نمایند؟

در پاسخ به این سوال می‌ توان گفت که کارفرمایان می‌ توانند با ایجاد محیطی دوستانه، الهام‌ بخش و انگیزشی در دفاتر کاری، علاوه‌ بر ایجاد حس رضایت در کارمندان، مشتریان خود را نیز افزایش داده و می‌ توانند جهت داشتن چنین محیطی، از انواع مبلمان اداری و سایر تجهیزات مانند پارتیشن‌ های اداری نیز بهره‌مند شوند. در برخی مواقع کمک گرفتن از کارشناسان و شرکت‌ های با تجربه در این حرفه، می‌ تواند کارکنان را از طریق اقدامات لازم برای غلبه بر مشکلات راهنمایی کرده و سبب افزایش بهره ‌وری و عملکرد بهتر و جذب مشتریان بیشتر شود.

توجه داشته باشید که اکثر کارمندان اداری حداقل ۸ ساعت در طول روز را بین شنبه تا پنجشنبه در محیط کاری مشغول به فعالیت هستند و زمان حضور آن‌ ها در محیط اداری، می‌ تواند تأثیرات بسیار زیادی را در وضعیت ذهنی آن‌ ها بگذارد. اما با دکوراسیون داخلی مناسب و چیدمان و طراحی داخلی استاندارد، می‌ توان توان سلامت روانی آن‌ ها را بهبود بخشیده و شاخص عملکرد هر کارمند را افزایش داد.

تاثیر دکوراسیون اداری بر مشتری

تاثیر دکوراسیون اداری بر مشتری از جنبه های گوناگونی قابل بررسی است، از جمله:

  • چگونگی طراحی

دفتر کار شما، نوع فعالیت شما را بیان می‌ کند و هر کسب‌ و کار کوچک و بزرگ، تازه‌ تأسیس و… داستانی را برای گفتن دارد. نوع چیدمان و طراحی داخلی آن، بر گرفته از نوع فعالیت کاری شرکت و یا سازمان اداری است. اگر قصد دارید که فضای کاری شما مدرن، دارای خطوط تمیز و نورپردازی روشن باشد، باید وقتی مشتریان وارد دفاتر کاری شما می‌ شوند هیجانی را از طراحی دفاتر کاری شما دریافت کنند که بیان‌ کننده نوع فعالیت کاری شما باشد. به‌ عنوان مثال اگر شما دارای شرکتی در زمینه طراحی گیاهان آپارتمانی در منازل هستید، می‌ توانید از گیاهان طبیعی و یا از تابلو های بزرگی که مرتبط با پروژه‌ های اجرایی خود است، در طراحی داخلی شرکت استفاده کرده و منعکس‌ کننده نوع فعالیت خود در محیط به مشتریان شوید.

از مبلمان اداری گرفته تا سایر المان ها و آثار هنری روی دیوار ها، هر قسمت از فضای شما داستانی را روایت می‌ کند که مشتریان را به سمت کسب‌ و کار شما می‌ کشاند. روایت داستان درست از فعالیت‌ ها و اهداف شرکت، می‌ تواند فروش شما را افزایش داده و هر گونه اشتباه در آن نیز می‌ تواند سبب پیشگیری رقبا از شما شود.

  • نوع مبلمان اداری

یکی دیگر از عوامل مهم در تاثیر دکوراسیون اداری بر مشتری، استفاده از انواع مبلمان اداری مرتبط با نوع فعالیت شرکت است. به‌ عنوان مثال برخی از شرکت‌ ها دارای برندی بسیار معروف و معتبر هستند. این نوع از شرکت‌ ها باید در مبلمان اداری خود از نوع بسیار با کیفیت و چشمگیر استفاده کنند تا بتوانند علاوه‌ بر افزایش روحیه در کارمندان خود، مشتریان خود را حفظ کرده و سبب افزایش آن‌ ها نیز شوند.

استفاده از مبلمان بی کیفیت و یا ساده در چنین شرکت‌ هایی، می‌ تواند در بدو ورود مشتری به شرکت سبب ایجاد حالتی نا مناسب در مشتریان شده و انگیزه آن‌ ها را برای استفاده از خدمات شرکت کاهش دهد. بنابراین شرکت‌ ها و دفاتری که دارای فعالیت بسیار مهم و گسترده ‌ای هستند، بهتر است که از مبلمان اداری با کیفیت و طرح و رنگ متناسب با نوع دکوراسیون داخلی و اداره‌ی خود استفاده کرده و سبب افزایش روحیه در کارمندان و مشتریان خود شوند.

مبلمان اداری نیز در طرح‌ ها و رنگ‌ های بسیار متنوعی عرضه شده و در سبک‌ های گوناگون مدرن و کلاسیک قابل اجرا هستند. مبلمان اداری کلاسیک بسیار تجملی تر از مبلمان اداری مدرن بوده و دارای نقش‌ و نگار های بسیار بیشتری در طراحی خود هستند و به‌ طور معمول از متریال چوب در ساخت آن ها استفاده می‌ شود. اما بر خلاف سبک کلاسیک، در سبک مدرن، مبلمان اداری بسیار ساده و غیر تجملی طراحی‌ شده و در ساخت آن‌ ها نیز از انواع فلزات و شیشه‌ ها و در برخی موارد از چوب نیز به کار برده می‌ شود.

  • استفاده از پارتیشن‌ های اداری

علاوه‌ بر مبلمان اداری، یکی دیگر از عوامل مهم دذ تاثیر دکوراسیون اداری بر مشتری، انتخاب پارتیشن‌ های اداری است. پارتیشن‌ های اداری در واقع دیوار های کاذبی هستند که از آن‌ ها جهت تفکیک سازی و ایجاد فضا های شخصی در بسیاری از دفاتر کاری استفاده‌ شده و از متریال هایی چون چوب، فلز، ام دی اف و شیشه در ساخت آن‌ ها استفاده می‌ شود.

پارتیشن‌ های اداری نیز مانند مبلمان اداری در سبک‌ ها و طرح و رنگ‌ های بسیار متفاوتی ارائه‌ شده و کارفرمایان می‌ توانند بر اساس نوع دکوراسیون داخلی اداره خود هر کدام از آن‌ ها را انتخاب کرده و با ایجاد هماهنگی در بین پارتیشن‌ ها و سایر المان های دکوراسیون داخلی، سبب تأثیرات مثبتی بر مشتریان شوند. به‌ عنوان مثال کارفرمایانی که دارای طراحی داخلی‌ های کلاسیک در شرکت خود هستند، می‌ توانند از انواع پارتیشن‌ های چوبی و یا ام دی اف جهت ایجاد دکوراسیونی شیک استفاده کرده و کارفرمایانی که دارای سبکی مدرن در طراحی داخلی دفاتر خود می‌ باشند، می‌ توانند از انواع پارتیشن‌ های شیشه‌ای و فلزی و یا تلفیق این دو با یکدیگر استفاده نمایند.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که پارتیشن‌ های اداری و مبلمان های اداری دارای کیفیت‌ های متفاوتی بوده و بهتر است که جهت ایجاد تأثیر مثبت بر مشتریان خود، از نوع با کیفیت آن‌ ها استفاده نمایید. زیرا مشتریان در بدو ورود به شرکت، متوجه کیفیت به‌ کار رفته در المان‌ های دکوراسیون داخلی شده و عدم کیفیت در آن‌ ها، می‌ تواند اثرات نامطلوبی را در ذهن مشتریان قرار دهد.

  • استفاده از رنگ مناسب

رنگ‌ های به‌ کار رفته در دکوراسیون داخلی ادارات نیز می‌ تواند بر روی مشتریان تأثیر گذاشته و عدم هماهنگی رنگ‌ ها در قسمت‌ های مختلف دکوراسیون می‌ تواند سبب تأثیرات منفی در مشتریان شود. به‌ طور کلی رنگ‌ هایی که در دیوار ها، کف، مبلمان اداری، پارتیشن اداری، سقف، پرده، دکوری ها و غیره به کار می‌ روند، باید با یکدیگر هماهنگی داشته و دارای هارمونی مرتبط با هم باشند. برخی از شرکت‌ ها از رنگ‌ های خنثی و ملایم مرتبط با فعالیت شرکت خود استفاده کرده و برخی دیگر نیز با ترکیب رنگ‌ های تند، محیط داخلی دفاتر خود را طراحی می‌ نمایند. انتخاب رنگ محیط داخلی ادارات نیز می‌ تواند با توجه به نوع فعالیت شرکت و نوع مبلمان داخلی، المان‌ های دکوراسیون اداری و متراژ محیط اداری انتخاب شود.

  • بهره گیری از نور کافی

یکی دیگر از عوامل بسیار تأثیر گذار در دکوراسیون داخلی بر مشتریان پس‌ از مبلمان و پارتیشن اداری، نور کافی در ادارات است. اداراتی که دارای پنجره‌ های بزرگ و نور گیر هستند و به‌ طور کامل از آن استفاده می‌ نمایند، علاوه‌ بر افزایش بهره ‌وری کارمندان و عدم خستگی در آن‌ ها، می‌ توانند سبب راحتی مشتریان خود و ایجاد حس مطلوب و خوشایند در آن‌ ها شده و تأثیرات بسیار مثبتی را در آن‌ ها ایجاد نمایند. همچنین اداراتی که از نور طبیعی کافی برخوردار نمی‌باشند، می‌ توانند با کمک کارشناسان و طراحان داخلی، از روشنایی‌ های متفاوتی همچون ال ای دی های تو کار در طراحی داخلی دفاتر خود استفاده کرده و روشنایی لازم را در محیط کاری ایجاد نمایند.

کلام آخر

با توجه به توضیحات ارائه‌ شده، طراحی داخلی و نحوه انتخاب دکوراسیون داخلی ادارات، تنها دارای تاثیر بر نحوه عملکرد کارکنان و ایجاد حس رضایت در آن‌ ها نبوده بلکه در جذب مشتریان و ایجاد حس مطلوب در آن‌ ها نیز بسیار تأثیر گذار می‌ باشد. همچنین کسانی که قصد خرید مبلمان اداری و پارتیشن‌ های اداری با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب را دارند، می‌ توانند به شرکت نوژن مراجعه کرده و بر اساس سلیقه خود هر کدام از آن‌ ها را انتخاب نمایند.

گروه تولیدی نوژن تولید کننده و عرضه کننده انواع مبلمان اداری و پارتیشن اداری است و دارای تیمی بسیار حرفه‌ای و متخصص در این زمینه است. جهت دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم برای خرید پارتیشن‌ های اداری، می‌ توانید با شرکت نوژن با شماره تماس پنج رقمی 02158942 تماس حاصل نموده  و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *