بلاگ

آشنایی با کانتر بانکی یا پیشخوان بانک

کانتر بانکی

کانتر بانکی یا پیشخوان بانک یکی از موارد بسیار مهم در تجهیزات بانکی می باشد که تاثیر بسزایی در ارتباطبرقرار کردن ارباب رجوع و متصدی دارد. در صورتی که کانتر ارتفاع کم تری داشته باشد تا وقتی ارباب رجوع پشت کانتر روی صندلی می نشیند بتواند ارتباط چشمی با متصدی مربوطه برقرار کند تا در زمانی که کار آن در حال انجام است راحت تر زمان را سپری کند.

میز پیشخوان بانکی

کانتر در مکان های مختلفی قابل استفاده و اجرا می باشد.محیط هایی مانند دفتر پیشخوان، بانک، نمایشگاهها، دفاتر آژانس هواپیمایی، شرکت های تجاری بزرگ، مراکز پزشکی و کلینیک ها و مطب ها و …. نیاز به کانترهای مناسب آن محیط را دارد.

در هر جایگاهی ارتفاع کانتر متفاوت است در مکان هایی مثل بانک متقاضی روی صندلی می نشیند تا روند کاریش را طی کند ولی در نمایشگاه و کلینیک متقاضی ایستاده است تا کارش انجام شود پس نیاز است که ارتفاع کانتر بیشتر باشد تا نیاز به خم شدن نباشد و به راحتی صدای خود را به کارمند مد نظر برساند.

جنس میز پیشخوان بانکی

در طراحی و ساخت پیشخوان‌ های بانکی، از متریال‌ های بسیار مقاوم و با دوامی به‌ کار برده می‌ شود و هر کدام نیز دارای تنوع گسترده‌ ای در طرح و رنگ هستند. متریال‌ های ام دی اف، شیشه، فلز آلومینیوم، چوب و غیره از جمله پرکاربردترین جنس های موجود در ساخت کانتر های بانکی هستند و هر کدام نیز با توجه به طراحی داخلی بانک‌ ها به‌ کار برده می‌ شوند. کانتر های بانکی بر اساس متراژ محیط و تعداد کارکنان، دارای اشکال متفاوتی در طراحی هستند و همچنین از ابعاد و ارتفاع استانداردی نیز برخوردار می‌ باشند. از جمله مهم‌ ترین طراحی های موجود در کانتر بانکی نیز می‌ توان به پیشخوان‌ های بانکی مکعبی، درکه ای و غیره اشاره نمود.

نکات مهم در انتخاب کانتر بانکی

فاکتور ها و نکات بسیار مهمی در هنگام انتخاب کانتر های بانکی حائز اهمیت هستند و با توجه به تمامی این نکات، می‌ توان بهترین کانتر بانکی را بر اساس شرایط محیط و تعداد کارکنان انتخاب کرده و نصب و اجرا نمود. از جمله مهم‌ ترین این نکات نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

کیفیت و دوام

کانتر های بانکی، به‌ طور مداوم توسط کارکنان و همچنین مشتریان در حال استفاده مکرر هستند و از این‌ رو کیفیت و مرغوبیت جنس استفاده‌ شده در طراحی و ساخت آن‌ ها، جهت جلوگیری از کاهش هزینه‌ های تعمیراتی و ترمیم و همچنین حفظ زیبایی آن‌ ها بسیار حائز اهمیت است.

ویژگی‌ های استاندارد

پیشخوان‌ های بانکی، دارای ابعاد و ارتفاع استاندارد در طراحی و اجرا هستند و اجرای آن‌ ها به‌ صورت تخصصی، سبب استفاده راحت مشتریان و کارکنان از این تجهیزات بانکی خواهد شد.

نما و ظاهر

به‌ طور کلی تجهیزات کاربردی در یک فضا، با توجه به متراژ و دکوراسیون داخلی آن انتخاب می‌ شوند و بنابراین انتخاب کانتر های بانکی با توجه به نوع طراحی داخلی بانک و همچنین سایر المان‌ ها و تجهیزات موجود، ارزش زیبایی آن‌ ها را به حد قابل‌ توجهی افزایش خواهد داد.

کاربرد

کانتر های بانکی باید دارای فضای مناسب برای قرارگیری تجهیزات بانکی همچون سیستم‌ های یارانه‌ ای، سیستم‌ های بانکی و غیره بوده و دارای بهترین طراحی برای راحتی ارباب رجوع باشند.

مزایای پیشخوان بانکی

از جمله مزایای استفاده از پیشخوان‌ های بانکی استاندارد و ارگونومیک، می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • برخورداری از ابعاد و ارتفاع متناسب
  • دارای ظاهر و نمای بسیار شیک و زیبا
  • دارای هماهنگی با طراحی داخلی بانک
  • برخورداری از مقاومت، دوام و استحکام
  • دارای فضای مناسب برای قرارگیری تجهیزات و سیستم‌ های بانکی
  • طراحی و اجرا با توجه به متراژ محیط و تعداد کارکنان
  • تنوع گسترده در طرح و رنگ
  • دارای قیمت مناسب با توجه به ویژگی‌ های کاربردی و ظاهری

قیمت خرید پیشخوان بانکی

پیشخوان‌ های بانکی با توجه به جنس و متریال به‌ کار رفته در طراحی و ساخت، دارای قیمت‌ های متفاوتی در خرید هستند و بنابراین نمی‌توان هزینه مشخصی را برای خرید آن‌ ها در نظر گرفت. از دیگر فاکتور های تاثیرگذار در تعیین هزینه کانتر های بانکی نیز می‌ توان به کیفیت، نوع طراحی، ابعاد و اندازه، تخصص تیم طراحی و اجرایی، ویژگی های استاندارد و مقاومتی، رنگ و طرح و غیره اشاره نمود.

مزایای استفاده از کانتر

در ابتدای امر ظاهری زیبا و شکیل به محیط می دهد. کانتر این اجازه را به کارمندان می دهد تا بتوانند به راحتی وسایل مورد نیاز کار خود را مانند مانیتور که فضای زیادی می گیرد، روی میز قرار دهند به طوری که خارج از دید مراجعین نیز باشد همین امر می تواند محیطی مناسب را ایجاد کند که دارای نظم خاص خودش باشد و هم نیاز طرفین را بر طرف کند.

مجموعه نوژن تولید کننده انواع میز اداری و میز کانتر است که محصولات خود را در انواع طراحی مدرن با متریال با کیفیت به دست مصرف کنندگان می رساند. برای خرید و سفارش کانتر و تریبون های اداری و بانکی به وب سایت رسمی شرکت مراجعه نمایید و یا از طریق راه های ارتباطی با بخش کارشناسان فروش در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *