بلاگ

دیوارکوب آکوستیک

دیوارکوب آکوستیک

دیوارکوب آکوستیک بسیار کاربردی بوده و می تواند به جلوگیری از بروز صداهای اضافی به محیط و ایجاد آرامش کمک شایانی کند. عواملی مانند دیوار های پیش ساخته، آجر های سفالی، سقف کاذب با کناف باعث شده است تا نشت صدا به وجود آید.

یک راهکار ساده و خوب برای از بین بردن صداهای اضافه استفاده از مصالح آکوستیک در حین ساخت است که بسیاری به دلیل قیمت بالای آن راضی به این کار نمی شوند و در نهایت امر به نارضایتی ساکنین منجرب می شود.

فوم آکوستیک

فوم آکوستیک نه تنها برای استودیو های ضبط صدا بلکه برای منازل مسکونی و ادارات بسیار الزامی است. عایق صوتی علاوه بر این که از نفوذ صدا به داخل جلوگیری می کند بلکه از خروج صدا هم جلوگیری می کند و برای مکان هایی مانند استودیو و مکانهای مدیریتی بسیار کاربردی است تا مزاحمتی ایجاد نکند. به منظور کاهش صوت و مقابله با صدای انتقالی(کاهش آلودگی صوتی) از محیطی به محیط دیگر، می بایست از پوششی استفاده گردد که به آن پوشش، عایق صوتی گفته می شود.

راه های آکوستیک کردن دیوار

عایق کاری و آکوستیک کردن دیوار های داخل ساختمان ها را با استفاده از ابزار های مختلف انجام م دهند که عبارتنداز:

  • عایق فوم صداگیر خود چسب

عایق فوم صداگیر خود چسب با تکنولوژی روز دنیا در کاهش انتقال صدا به پیرامون خود تاثیر بسزایی داشته است. این عایق در مصارف صنعتی و ساختمانی برای سقف، کف و دیوارهای مشترک قابل استفاده است.این نوع عایق بدون نیاز به چسب مایع ، میخ و … بر روی دیوار نصب می گردد.

  • پشم سنگ

پشم سنگ دارای ضریب انتقال حرارتی بسیارکم بوده و قدرت عایقی آن ۳۳ برابر دیوار بتونی و ۲۲ برابر دیوار آجری است. مواد تشکیل دهنده این الیاف عبارتند از: بازالت، سنگ های آتشفشانی و چسب رزین. به دلیل این که این عایق از سنگ درست شده است آب را جذب نمی کند و در صورت ترکیدگی لوله و چکه کردن سقف این عایق آسیب نخواهد دید.

  • طریقه اجرا 

با توجه به زیرسازی موجود معمولا عایقهای آکوستیک در بستری از چوب چهارتراش که میتواند از جنس چوب روس یا قطعات ام دی اف باشد قرار میگیرد و بوسیله پارچه سوزنی یا کشی محافظت میگردد.

بیشتر بخوانید
آکوستیک کاری و عایق صوتی اتاق

در نهایت نمای رویی کار که از جنس معمولا ام دی اف ساده یا سی ان سی شده است، بوسیله میخ های سوزنی در محل مورد نظر کارفرما یا طراح نصب می گردد. استفاده از پارچه های شانل و یا ترکیبی از پارچه و ام دی اف برای سالنهای بزرگ یا کنفرانس و یا سینماها استفاده شایانی دارد و با ترکیب سقف کاذب تایل آکوستیک و کف موکت بهترین فضای محافظت شده از نظر آکوستیک را ارائه میکند.

شرکت نوژن ارائه دهنده انواع پارتیشن اداری آکوستیک و عایق صدا به صورت تکجداره و دوجداره است که امروزه برترین ابزار جهت کاهش آلودگی های صوتی در دفاتر استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتردر این خصوص با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *