Image11

وبلاگ

خانهبلاگکتابخانه اداری
کتابخانه اداری نوژن

کتابخانه اداری

کتابخانه اداری یکی از تجهیزات اداری پُرکاربرد است که استفاده از آن در محیط اداری مزایای زیادی را به همراه دارد. در ادامه به بررسی ویژگی های مثبت داشتن کتابخانه اداری می پردازیم:

دلایل استفاده از کتابخانه اداری

اجرای ایده های مدرن تزئینات داخلی در محیط اداری ، اتاق های کوچک را برای کارمندان دلپذیر و حس آرامش بخشی را برای آن ها فراهم می کنند. البته کتابخانه اداری تنها یک تزئین به شمار نمی آید ، بلکه دارای فواید بسیاری برای عملکرد بهتر پرسنل می باشد.

افزایش نظم کاری مهم ترین دلیل استفاده از کتابخانه اداری

در ادارات و شرکت هایی که تعداد ارباب رجوع زیادی در هر ساعت در حال مراجعه به اداره هستند ، وجود یک کتابخانه می تواند رسیدگی به کار آن ها را آسان تر نماید ، به گونه ای که کارمند مدارک و پرونده فرد مراجعه کننده را که در داخل زونکن و در قفسه مشخصی از کتابخانه اداری قرار گرفته ، به سهولت پیدا کرده و روند پیگیری کار او ، با سرعت بیشتری انجام می پذیرد.
مراجعه کنندگان رضایت کافی خواهند داشت و هیچگونه اتلاف وقتی برای کارگذار و مشتری صورت نمی گیرد.

اگر محیط کاری شما ، فضای زیادی دارد ، برای هر یک از اتاق ها یک کتابخانه مجزا در نظر بگیرید. با این کار نظم اداری را بین کارمندان خود رواج داده اید. کارمندان می توانند وسایل اضافی خود را در داخل قفسه ها قرار دهند بدین گونه از آشفتگی و بی سر و سامانی وسایل بر روی میز کار جلوگیری می شود.
هم چنین در نظر بیننده مرتب بودن میز ، جلوه خوبی خواهد داشت و از سردرگمی کارمند و در نهایت خستگی او ممانعت به عمل می آورد.

جلوه بخشیدن به دکوراسیون اداری 

علاوه بر نکات مثبت فوق الذکر ، کتابخانه اداری می تواند یکی از وسایلی باشد که دکوراسیون اداری شما را جذاب تر و شکیل تر نماید. با چیدمان درست ، سلیقه و استفاده از وسایل لوکس دکوری در داخل کتابخانه می توانید جلوه زیبایی را به آن فضا دهید.

نکات مهم در نحوه انتخاب و خرید کتابخانه اداری

اگر فضای اداری شما دارای مساحت کمی می باشد ، بهتر است قسمت هایی از محیط را انتخاب کنید که بدون مصرف هستند.  هم چنین باید در نظر بگیرید که این فضا کاملا در دسترس کارمند شما باشد و در رفت و آمد مراجعه کنندگان نیز ایجاد مزاحمت نکند.

ابعاد کتابخانه اداری را براساس میزان نیاز شرکت ، سفارش دهید. اگر بخشی از حرفه شما ، نگهداری اسناد و مدارک مشتریان است طبیعتا باید کتابخانه ای را سفارش دهید که دارای قفسه های زیادی باشد. البته از یک فایل اداری نیز برای نگهداری زونکن هایی که باید در بایگانی بمانند و قابل استفاده نیستند ، می توانید کمک بگیرید.

ویژگی های یک کتابخانه استاندارد

  • استفاده از چوب مرغوب و مواد اولیه درجه یک برای ساخت بخش های مختلف کتابخانه
  • استحکام و مقاومت بالای قفسه ها در تحمل اجسام با وزن زیاد
  • استفاده از طرح های جدید و متنوع و در عین حال ساده که مورد پسند همه سلیقه ها قرار گیرد.
  • استاندارد بودن فاصله طبقات به گونه‌ای که برای گذاشتن و برداشتن زونکن یا کتاب مشکلی به وجود نیاید.
  • کم حجم بودن (از نظر فیزیکی فضای زیادی را اشغال نکند)

اصول طراحی کتابخانه اداری

برای طراحی و ساخت انواع کتابخانه مطابق با نظر و خواست مشتریان، لازم است تا به برخی نکات توجه شود که عبارتند از:

فاصله طبقات:

عموما در کتابخانه های اداری از زونکن های بزرگ استفاده می شود. به همین دلیل فاصله طبقات باید حداقل 35 سانتیمتر با عمق 32 سانتیمتر باشد تا زونکن به راحتی در آن قرار گیرد. تعداد طبقات کتابخانه نیز براساس سفارش مشتریان است ولی عموما بین 2 تا 6 طبقه متغیر است.

تعبیه درب کتابخانه:

قرار دادن درب کتابخانه به زیبایی بیشتر آن کمک می کند. در عین حال می توان بین قسمت های خصوصی و عمومی کتابخانه تفکیک قائل شد.

استحکام کتابخانه:

استحکام کتابخانه یک نکته ضروری در زمان طراحی و ساخت آن است. در بسیاری از اداره ها بر روی کتابخانه اشیا تزئینی سنگین قرار داده می شود. به همین دلیل باید متریالی که برای ساخت سقف و قفسه ها استفاده می شود ، قدرت تحمل وزن بالا را داشته باشد.

مبلمان اداری نوژن

مبلمان اداری نوژن ، کلیه تولیدات خود را در زمینه مبلمان اداری و تجهیزات اداری با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. این شرکت با داشتن طراحان حرفه ای و همچنین کارکنان متخصص ، به روزترین ایده های طراحی دکوراسیون را از روی کاغذ به ساخت لوازم اداری مرغوب و چشم نواز مبدل کرده و با قیمت مناسب به بازار عرضه نموده است.

برای سفارش کتابخانه اداری با طرح و ابعاد دلخواه با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

021-88242535

ارسال دیدگاه