میز تحریر و دانش آموزی

کودکان و نوجوانان چندین سال از عمر خود را در مدرسه می گذرانند و اگر از تجهیزاتی که ساختشان برگرفته از دانش روز است، استفاده نشود آن ها را با مشکلات زیادی مواجه می سازد. یکی از مهم ترین تجهیزات کاربردی در مدارس و آموزشگاه ها، صندلی دانش آموزی می باشد.

صندلی دانش آموزی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

بر اساس علم ارگونومی صندلی دانش آموزی باید به گونه ای ساخته شود که هنگام نشستن کف پا بر روی زمین قرار گیرد. همچنین زاویه بین ران و تنه 90 درجه باشد تا حالت گودی کمر حفظ شود. علاه بر آن باید به حرکت آزادانه بر روی صندلی توجه داشت و ارتفاع نیز باید به صورتی باشد که آرنج تقریبا هم سطح لبه جلویی میز باشد.

صندلی ها باید به گونه ای طراحی شوند که در هنگام مطالعه زاوایه بین گردن و سر بیشتر از 20 درجه نباشد. در صورت عدم وجود چنین شرایطی دانش آموز مجبور به خم شدن به سمت شکم شده و در طولانی مدت دردهای مزمنی در ناحیه کمر و گردن او به وجود خواهد آمد. همچنین این صندلی ها باید فضای نسبتاً بزرگی در کف صندلی داشته باشند تا دانش آموز بتواند به راحتی جابجا شود تا از گرفتگی عضلات جلوگیری کند.

طول نشیمنگاه صندلی، باید برای حمایت ران‌ها به اندازه کافی درنظر گرفته شده باشد اما نه تا مقداری که باعث ایجاد فشار در ناحیه پشت زانوی دانش‌ آموز شود.

طراحی صندلی  دانش آموزی

طراحی صندلی برای دانش آموزان دبستانی پیچیدگی ‎های بیشتری دارد، زیرا کودکان در انتقال نیاز‌ های خود با بزرگسالان تفاوت دارند. بنابراین در طراحی صندلی آموزشی دانش آموزان دبستانی باید ملاحظاتی بیشتر در نظر گرفته شود تا دانش آموزان دچار خستگی نشوند و تمرکز آن‎ ها به یادگیری و آموزش حفظ شود.

در سال های گذشته به هنگام طراحی صندلی دانش آموزان تفاوت ‎های جنسیتی در نظر گرفته نمی شد، در صورتی که لازم است در طراحی صندلی آموزشی دختران با پسران تفاوت‎ ها در نظر گرفته شود. زیرا پسران قد بلندتری نسبت به دختران هم سن خود دارند و لازم است صندلی آموزشی آن‎ ها ارتفاع بیشتری داشته باشد.

فاکتور های مهم در ساخت صندلی مخصوص محصلان

  • راحتی محل تکیه
  • اختصاص دادن فضایی برای وسایل
  • داشتن ابعادی متناسب با دانش آموزان
  • محل نشستن راحت
  • با دوام
  • به کارگیری مواد مرغوب و با‎کیفیت در ساخت صندلی آموزشی
  • طراحی بر اساس اصول ارگونومی و استاندارد

مبلمان اداری نوژن با نظر به اهمیت تأثیر تجهیزات آموزشی بر روحیه و بدن دانش آموزان ، با بهره مندی از نظرات کارشناسان خود در این زمینه و با کمک متریال اولیه درجه یک اقدام به طراحی و ساخت بهترین مدل های صندلی دانش آموزی نموده است. برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص خرید انواع صندلی دانش آموزی با متخصصان نوژن تماس حاصل فرمایید.