طراحی دکوراسیون اداری کار ساده ای نیست چرا که باید در انتخاب مبلمان اداری و نورپردازی و رنگ و دیزاین سایر وسایل کاربردی حساسیت لازم را به خرج دهید تا بتوانید دکوراسیونی شیک و عین حال مدرن را در فضای کاری خود داشته باشید. دکوراسیون اداری بهتر است دارای فضای آرامش بخش و زیبا باشد تا کارمندان بتوانند در محیطی خاص و متفاوت کارهای روزمره شان را انجام دهند.

فضای داخلی ادارات، محیطی است که در آن هر یک از اعضای تیم در آن مشغول به فعالیت هستند و با یکدیگر در تعامل و ارتباط می باشند. بنابراین نوع طراحی داخلی و سازمان‌ دهی محل کار، جهت بهینه‌ سازی عملکرد و ایجاد رفاه و ایمنی برای کارمندان بسیار حائز اهمیت است. در حال‌ حاضر نیز بسیاری از کارفرمایان، جهت بهبود کیفیت کار و همچنین سلامت جسمانی و روحی کارکنان، بر روی طراحی محل کار خود تمرکز نموده و عواملی چون عناصر روشنایی، نوع چیدمان مبلمان، کیفیت هوا، رنگ، ارگونومی و غیره را تحت تأثیر و تغییر قرار داده‌اند.

طراحی دکوراسیون اداری چیست؟

همه ما می‌ دانیم که قرار گرفتن در یک محیط راحت و دل‌ پذیر، می‌ تواند تأثیرات بسیار زیادی را بر روحیه و بهره‌وری کلی ما داشته باشد. اما آیا می‌ دانستید که یک محیط اداری با طراحی دکوراسیون عالی نیز می‌ تواند در موفقیت کسب‌ و کار و همچنین افزایش بهره‌وری کارکنان تأثیر بگذارد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بله. نحوه طراحی دکوراسیون اداری، اگر به‌ درستی انجام شود، می‌ تواند تأثیرات بسیار فوق‌العاده‌ ای را در پیشبرد هدف شرکت و همچنین بهره‌وری کارکنان ایجاد نماید. طراحی دکوراسیون اداری، در واقع یکی از مهم‌ ترین فعالیت‌ هایی است که کارفرمایان می‌ توانند در هنگام راه‌ اندازی کسب‌ و کار خود انجام دهند. در تعریف دکوراسیون اداری نیز می‌ توان گفت که طراحی اداری به‌ معنای استفاده از تجهیزاتی چون مبلمان اداری، المان‌ های دکوراتیو، تجهیزات اداری، سیستم روشنایی، پارتیشن اداری و غیره و چیدمان آن‌ ها در کنار یکدیگر است به‌ گونه‌ ای که علاوه‌ بر بهترین استفاده از فضای قابل‌ دسترس، سبب نظم دهی در فضا و همچنین ایجاد راحتی و آسایش برای کارکنان شد. هرچه دکوراسیون داخلی ادارات، دارای طراحی مناسب‌ تر و تخصصی‌ تر باشد، نظم مناسبی را در محیط و چیدمان وسایل اداری به وجود آورده و علاوه‌ بر ایجاد رفاه و آسایش برای کارکنان، سبب ایجاد انگیزه، نوآوری، خلاقیت و تمرکز نیز در آن‌ ها خواهد شد.

اهمیت طراحی دکوراسیون اداری

نوع طراحی داخلی دفاتر اداری، از اهمیت بسیار منحصر به‌ فردی برخوردار است. زیرا دکوراسیون اداری، هویت شرکت و هدف آن را منعکس کرده و دارای تاثیر مستقیم بر خلاقیت و بهره‌وری کارکنان شرکت خواهد داشت. گروه طراحی و کارشناسی شرکت نوژن، در این قسمت از مقاله برخی از نکات مهم را در رابطه با اهمیت طراحی دکوراسیون اداری به شما ارائه می‌ دهند که با مشاهده این نکات، می‌ توانید بهترین دکوراسیون اداری را برای دفاتر خود ایجاد نمایید.

از جمله نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

هماهنگ سازی دکوراسیون اداری با هویت بصری شرکت

هماهنگ کردن دکوراسیون اداری با هویت بصری شرکت، به‌ معنای ایجاد اصالت و مدرنیته در شرکت است و شما می‌ توانید با استفاده از مبلمان و تجهیزات اداری که دارای هارمونی و هماهنگی با یکدیگر هستند، طراحی اداری خود را به شکوه و جلال خود برسانید. ایجاد تعادل در طراحی داخلی ادارات، با در نظر گرفتن هویت بصری و رنگ‌ ها می‌ تواند امکان دستیابی به کیفیت و کاربردی بودن را فراهم آورد.

بهره‌مندی از تمام فضای موجود در دفاتر اداری

بهره‌مندی و استفاده با کیفیت از تمامی فضای قابل دسترس در ادارات، هدف اصلی طراحان نوژن در دکوراسیون داخلی ادارات است. زیرا طراحان شرکت نوژن، با هدف دستیابی در ایجاد تعادل بین کارایی و طراحی داخلی دفاتر اداری، تجهیزات و مبلمان اداری را طراحی و ارائه می‌ دهند و بنابراین علاوه‌ بر استفاده بهینه از فضای قابل دسترس، سبب افزایش تعامل در کارکنان نیز خواهند شد.

چیدمان صحیح مبلمان و تجهیزات اداری

همان‌ طور که مطلع هستید، مبلمان اداری از جمله اصلی‌ ترین المان های به‌ کار برده شده در طراحی دکوراسیون ادارات هستند. علاوه‌ بر آن تجهیزات دیگری نیز همچون المان های دکوراتیو، پرده، کفپوش، دیوارپوش، انواع پارتیشن اداری، فایل و کمد دیواری و غیره نیز دارای نقش بسیار مهمی در فضاسازی و طراحی داخلی دفاتر اداری هستند. با چیدمان اصولی و تخصصی تمامی این اجزا در کنار یکدیگر، شما می‌ توانید علاوه‌ بر استفاده بهینه از فضا، نظم مناسب در محیط را نیز به وجود آورده و سبب افزایش بهره‌وری در فعالیت کارکنان شوید. چیدمان صحیح در ادارات، سبب تسهیل رفت‌ و آمد کارکنان و ارباب رجوع در محیط داخلی ادارات نیز خواهد شد.

خرید مبلمان و تجهیزات اداری با کیفیت

یکی دیگر از نکات بسیار مهم در طراحی دکوراسیون داخلی ادارات، خرید مبلمان اداری و تجهیزات اداری با کیفیت است. زیرا در تولید این نوع تجهیزات، از مواد اولیه و متریال‌ های بسیار مرغوب به کار برده شده و بنابراین علاوه‌ بر نما و ظاهر بسیار شیک و زیبا، دارای دوام و طول عمر مناسبی نیز می‌ باشند. همچنین مبلمان و تجهیزات اداری با کیفیت، توسط شرکت‌ ها و مجموعه‌ های بسیار معتبر و شناخته‌ شده عرضه می‌ شوند و بنابراین دارای گارانتی و خدمات پس‌ از فروش نیز می‌ باشند.

جهت اطلاع از چگونگی خرید تجهیزات اداری نیز می‌ توانید با شرکت مبلمان اداری نوژن در ارتباط باشید.

انواع سبک طراحی دکوراسیون اداری

در حال‌ حاضر توجه به طراحی دکوراسیون اداری توسط کارفرمایان بسیار افزایش یافته و با توجه به گستردگی تجهیزات و مبلمان اداری موجود، سبک‌ های گوناگونی برای طراحی دفاتر اداری در نظر گرفته می‌ شوند. از جمله مهم‌ ترین سبک‌ های به‌ کار رفته در طراحی دکوراسیون ادارات نیز می‌ توان به سبک کلاسیک و مدرن اشاره نمود.

طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک

در این نوع از طراحی داخلی دفاتر اداری، از مبلمان اداری بسیار شیک و باشکوه در ابعاد بسیار بزرگ به‌ کار برده می‌ شود. این مبلمان ها به‌ طور معمول از متریال‌ های چوب و چرم طراحی و ساخته می‌ شوند و دارای تنوع گسترده‌ ای نیز در رنگ و طرح می‌ باشند. طراحی کلاسیک‌ در ادارات، بسیار مناسب برای شرکت‌ هایی با متراژ فضایی بزرگ‌ تر است. زیرا این نوع طراحی در ادارات، از نقش‌ و نگار های بسیار شلوغی در مبلمان اداری و سایر تجهیزات همچون المان های دکوراتیو برخوردار بوده و بنابراین نیاز به فضایی بزرگ‌ تر برای جلوه‌ی بهتر خواهد داشت. همچنین در طراحی دکوراسیون اداری کلاسیک، از پارتیشن‌ های چوبی و یا ام دی اف برای فضاسازی محیط نیز استفاده شده و به‌ طور معمول دارای رنگ‌ های گرم و کلاسیک هستند.

طراحی دکوراسیون اداری مدرن

در طراحی و اجرای این نوع از دکوراسیون اداری، از مبلمان اداری که دارای ظاهر و نمای بسیار شیک و ساده هستند به‌ کار برده می‌ شود. متریال هایی چون فلز، شیشه، چوب، ام دی اف و غیره از جمله مهم‌ ترین مواد به‌ کار برده شده در دکوراسیون اداری مدرن هستند و تمامی تجهیزات اداری من‌ جمله مبلمان و صندلی اداری، میز های اداری، میز مدیریت، المان‌ های دکوراتیو و غیره نیز دارای نمای ساده و زیبایی می‌ باشند. در فضاسازی این سبک از طراحی ادارات نیز از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای، ام دی اف و یا فلزی به‌ کار برده می‌ شود و با توجه به رنگ سازمانی محیط، دارای تنوع گسترده‌ ای نیز در رنگ می‌ باشند. طراحی دکوراسیون اداری مدرن، مناسب برای انواع فضا های اداری کوچک و بزرگ بوده و دارای هارمونی و چیدمان اصولی با توجه به استاندارد ها و ویژگی‌ های ارگونومیک است.

ویژگی‌ های طراحی دکوراسیون اصولی ادارات

اگر دکوراسیون داخلی ادارات، دارای طراحی اصولی و تخصصی بوده و در آن از تجهیزات و مبلمان اداری بسیار باکیفیت و مرغوب به کار برده شود، دارای ویژگی‌ های زیر خواهد بود:

 • هارمونی و هماهنگی میان المان‌ های اداری
 • دارای ویژگی‌ های استاندارد و ارگونومیک
 • استفاده بهینه از فضای قابل در دسترس
 • بهره‌مندی از مبلمان اداری با کیفیت
 • دارای فضاسازی مناسب با استفاده از پارتیشن‌ های اداری و با در نظر گرفتن تعداد کارکنان و نوع تقسیم‌ بندی محیط
 • دارای نورپردازی و روشنایی مناسب محیط
 • دارای هارمونی و هماهنگی در رنگ سازمانی
 • ایجاد راحتی و آسایش برای کارکنان
 • افزایش خلاقیت و نوآوری
 • دارای فضایی مناسب برای رفت‌ و آمد ارباب رجوع و کارکنان
 • دارای فضای کار اشتراکی و خصوصی برای تمامی کارکنان

طراحی دکوراسیون اداری شیک

در طراحی دکوراسیون اداری علاوه بر توجه به زیبای فضا بهینه سازی فضا نیز از جهت کاربرد و بصری دارای اهمیت می باشد دقت داشته باشید که وسایل مورد نیاز در محیط اداری باید به شیوه ای مرتب و منظم چیده شونددر فضاهای کوچک بهتر است از کمد و قفسه های اداری کمک بگیرید تا محل کار شما بی نظم و آشفته به نظر نرسد در طراحی محیط اداری باید به نورپردازی محیط توجه ویژه ای داشته باشید علاوه بر این موارد باید از رنگ هایی برای طراحی دکوراسیون اداری استفاده شود که در روحیه کارمندان تاثیر مثبتی داشته باشد در صورتی که محیط شما لوکس و مدرن به نظر برسد در زمان خرید مبلمان اداری باید دقت کنید تا صندلی های راحت و در عین حال لوکس انتخاب نمایید. برای زیباتر به نظر رسیدن دکوراسیون اداری همچنین می توانید از گل های مصنوعی و یا طبیعی استفاده کنید. استفاده از تابلوهای دیواری زیبا و خاص نیز می تواند باعث جذاب تر به نظر رسیدن فضای شرکت و یا اداره شود.

در پایان

شرکت تولیدی نوژن، در راستای طراحی دکوراسیون اصولی ادارات و کمک به کارفرمایان، مبلمان اداری، تجهیزات اداری، پارتیشن اداری و سایر الزامات اداری را در بالاترین کیفیت و قیمتی بسیار مناسب به مشتریان عرضه می‌ کند و در این زمینه نیز دارای تیم طراحی و اجرایی بسیار متخصص و حرفه‌ ای می‌ باشد. کارفرمایان عزیز می‌ توانید جهت دریافت مشاوره های لازم برای نوع طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین خرید الزامات اداری خود، با شرکت نوژن تماس حاصل کرده و با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.