بلاگ

9 راه برای ایجاد یک فضای کاری مناسب

ایجاد فضای کاری مناسب

9 راه برای ایجاد یک فضای کاری مناسب که باعث افزایش بهره وری شما می شود، شما می توانید با ایجاد یک فضای کاری مناسب و بهینه به ساده ترین روش ممکن بازدهی خود را افزایش دهید. در این مقاله شما می توانید 9 راه برای ایجاد یک فضای کاری مناسب در فضای اداری خود را دریابید و تاثیر آن را در کوتاه مدت مشاهده نمایید:

  • به نوع مبلمان خود فکر کنید

البته، مهمترین چیز برای راحتی در محل کار داشتن صندلی مناسب و میز و به طور کلی مبلمان اداری مناسب است. چند موردی که باید قبل از خرید این موارد به آن توجه داشته باشید وجود دارد. یک صندلی خوب باید دسته راحتی  داشته باشد. دسته باید به اندازه کافی کم باشد تا شانه های شما آرام باشد، آرنج خود را به زاویه 90 درجه خم کنید و پای خود را به طور  صاف بر روی زمین قرار دهید.

میز درست همانند صندلی است. بنابراین هنگامی که شما برای خرید یک میز جدید اقدام می کنید یا اگر تصمیم به ساخت سفارشی داشته باشید، باید اطمینان حاصل کنید که میز ارتفاع مطلوب دارد. البته می توانید ارتفاع صندلی خود را تنظیم کنید، اما بهتر است قبل از آن تصمیم بگیرید که این کارها را انجام دهید.

  • نور فضا خوب باشد

در حالت ایده آل، یک فضای کاری باید دارای تعداد زیادی پنجره و نور طبیعی باشد. چرا؟ خورشید باعث افزایش نشاط و بهتر شدن خلق و خوی شما می شود. با این حال، از آنجا که این همیشه امکان پذیر نیست، باید روشنایی مصنوعی کافی در فضای کاری را برای تسهیل خواندن، نوشتن و سایر فعالیت ها فراهم کنید.

  • گرمای محیط کار

درجه حرارت در دفتر شما نیز بسیار مهم است. اگر آن را خیلی گرم کنید، تمرکز خود را تحت تاثیر قرار می دهید و اگر آن را خیلی سرد کنید، بر بهره وری شما تاثیر می گذارد. به رغم دمای خارج، شما باید بتوانید درجه حرارت را در فضای خود تنظیم کنید.

اگر نگرانی هزینه ها را دارید، راه هایی برای کاهش هزینه اجرای یک تهویه مطبوع وجود دارد. شما همچنین می توانید بخاری قابل حمل استفاده کنید.

  • صمیمیت و حس خوب

دشوار است بگویم که خانه ایده آل شبیه چیست. اعتقاد کلی بر این است که باید در جایی بین یک خانه و یک دفتر قرار بگیرد، که باید احساس راحتی و صمیمیت کنید، اما باید کارآمد و پویا  نیز باشد. به این ترتیب احساس خوشایندی بیشتر در آنجا احساس می کنید و در هنگام کار بیشتر الهام می گیرید. برای این منظور می توانید سعی کنید یک پوستر الهام بخش داشته باشید. این کار خلق و خوی شما را افزایش خواهد داد.

بیشتر بخوانید
مهم ترین فاکتورها در طراحی مبلمان اداری

شما همچنین می توانید چند عکس شخصی را قرار دهید، بیشتر آنهایی که خاطرات بزرگ را تداعی می کنند. یک مجسمه برای نمایش ترکیبی از هنرتزئینی و عملی را در محل قرار دهید.  انتخاب یک فرش برای قسمتی از فضا که اتاق را زنده کند . راحتی یک خانه را با قابلیت یک فضای کاری ترکیب کنید.بی نهایت امکانات وجود دارند از آنها استفاده کنید.

  • سازمان دهی فضای کار

هیچ چیز بدتر از یک فضای کاری نامناسب نیست. این می تواند توانایی شما برای انجام کار خوب را کاهش دهد، بهره وری خوب را بدون توجه به نوع استراتژی کسب و کار شما به کار ببندد و سطح راحتی شما را کاهش دهد.

پارتیشن اداری می تواند گزینه ی بسیار مناسبی برای نظم دهی و سازمان دهی به فضای اداری شما باشد. فقط عناصری را که واقعا نیاز دارید روی میز قرار دهید و اطمینان حاصل کنید که آنها قابل دسترسی هستند. فضای کاری خود را با آیتم های تزئینی متمرکز نکنید. در عوض، آنها را روی دیوار در
مقابل میز خود قرار دهید تا بتوانید آنها را ببینید.

  • سیم ها را کنترل کنید

من فکر می کنم همه ما می توانیم موافق باشیم که سیم ها می توانند سریع از کنترل خارج شوند و این خیلی باعث مزاحمت است. بنابراین سعی کنید راهی برای سازماندهی آنها پیدا کنید، یک راه حل ساده می تواند آنها را در زیر میز قرار دهید. یا  فقط  خلاص شوید از تمام کابل هایی که ممکن است در طول کار شما را ناراحت کنند. شما می توانید آنها را به سمت میز کنار نوار و یا با  پیدا کردن راه خلاقانه تر آنها را سازماندهی کنید. شما می توانید کابل خود را به آثار هنری تبدیل کنید.

  • استفاده از ابزار مناسب
بیشتر بخوانید
راهنمای خرید مبلمان اداری

اگر تمام وقت از کامپیوتر استفاده می کنید، یک صفحه کلید و ماوس با کیفیت مناسب برای راحتی شما، ضروری است. صفحه کلید های ارگونومیک و طبیعی به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند موقعیت خود را با موقعیت واقعی دستانتان سازگار کنند.این باعث بروز بسیاری از فشار روی مچ دست و انگشتان شما می شود.

  • اتاق استراحت موقت یا تعطیل ایجاد کنید

ایجاد یک اتاق استراحت یا تعطیل برای زمانی که فشار کار زیاد میشود میتواند بهترین گزینه برای تخلیه موقت فشار کاری باشد. اضافه کردن چیزهایی مانند فایل و کمد اداری در محیط کار برای راحتی کارمندان و همچنین یخچال و فریزر، مایکروویو، جداول و صندلی. اگر واقعا میخواهید خلاق باشد، تلویزیون را در اتاق استراحت قرار دهید. تا زمانی که کارکنان سوء استفاده نکنند، این یک راه عالی برای ایجاد یک فضای کار راحت تر است.

  • گوش دادن به موسیقی

پیدا کردن نوع موسیقی به شما کمک می کند ،بهترین کار را انجام دهید. با انجام کارهای تکراری مانند پاسخ دادن به ایمیل، پیام های صوتی و ضبط، موسیقی ترکیبی خوب یا موسیقی آهسته، هر کدام که بهتر  کار می کند عالی است. شما می توانید از دستگاه پخش موسیقی بر روی گوشی خود استفاده کنید، آن را به یک بلندگو یا گوشی وصل کنید یا یک پخش کننده موسیقی تهیه کنید.

در این مقاله 9 راه برای ایجاد یک فضای کاری مناسب ارائه شد تا راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید.

گروه نوژن عرضه کننده انواع تجهیزات و ملزومات اداری که موجبات راحتی و فضای کاری مناسب را برای کسب و کار و شرکت شما بوجود می آورد، آماده ارائه محصولات خود به متقاضیان گرامی است.

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.