بلاگ

میز و صندلی اداری

میز و صندلی اداری

چرا میز و صندلی اداری مناسب و استاندارد  اینقدر مهم است؟

امروزه در کشورهای صنعتی، بسیاری از مردم اغلب وقت خود رادر ادارات و شرکتها کار  می کنند. اگرچه نشستن نیاز به تمرکز فیزیکی کمتری نسبت به ایستادن یا راه رفتن دارد، فشار زیادی در ناحیه کمری ایجاد می شود. اثرات ترکیبی از یک شیوه زندگی بیحرکت و یک شغل که نیاز به نشستن دارد، میز و صندلی اداری می تواند به بسیاری از مشکلات سلامتی منجر شود.

میز و صندلی اداری

میز و صندلی اداری

 انتخاب میز و صندلی اداری 

انتخاب لوازم و مصنوعات اداری و دفتری مناسب یک گام مهمی در پیشگیری از مشکلات سلامتی در افرادی است که در موقعیت نشسته کار می کنند.

با استفاده از رویکرد ارگونومی، نشستن به عنوان یک فعالیت خاص و تخصصی تحت تاثیر قرار می گیرد که تحت تأثیر شیوه ای است  که یک فرد نشسته با ید بتواند در ارامش وراحتی در ساعات طولانی با محیط کار خود ارتباط برقرار می کند.

یک صندلی برای همه مناسب نیست ابعاد بدن کاربران باید هنگام انتخاب یک صندلی در نظرگرفته شود تا قسمتهایی  از بدن متناسب با فرم صندلی هم خوان باشد.

طبق تحقیقات کلی  در مورد ارتفاع بدن کاربر. ارتفاع صندلی مطلوب حدود یک چهارم ارتفاع بدن است. این فقط یک قاعده کلی است، زیرا نسبت لگن به پا می تواند به طور گسترده ای متفاوت باشد.

هیچ صندلی مناسب برای هر فعالیت وجود ندارد به عنوان مثال، دندانپزشکان نیاز به یک صندلی متفاوت از کارگران صنعتی یا اپراتورهای کامپیوتر دارند.

باید هزینه های نگهداری و تعمیر را در نظر بگیرید. برای مواردی خاص باید  چگونگی انجام خدمات پس از فروش را نیز باید با سازنده چک کنید.

بیشتر بخوانید
آشنایی با انواع صندلی اداری

ویژگی صندلی خوب 

برخی از ویژگی های اجباری برای صندلی و مبلمان اداری مناسب، صرفنظر از نحوه استفاده از آن، الزامی است

قابل تنظیم بودن: بررسی کنید که ارتفاع صندلی قابل تنظیم است.

محدوده ارتفاع صندلی: بررسی کنید که آیا ارتفاع صندلی را می توان به ارتفاع توصیه شده برای کارگر  که از آن استفاده می کند تنظیم کنید. ممکن است صندلی های دیگر برای کارگران بسیار کوتاه یا بلند انتخاب شوند.

پشت صندلی: چک کنید تا ببینید که پشت صندلی در هر دو حالت عمودی و در جهت جلو و عقب قابل تنظیم است و دارای پشتیبانی کمر کمری است.

عمق صندلی:  صندلی هایی را انتخاب کنید که با بلندترین و کوتاه ترین کاربر مناسب است.

پایداری: بررسی پایداری صندلی؛ یک پایه پنج نقطه ای توصیه می شود.

در نظر گرفتن ویژگی های دیگر ببینید که صندلی که انتخاب شده دارای ویژگی هایی میباشد که به کسی کمک می کند کار خود را بهتر انجام دهد. بازوهایی که دارای ارتفاع قابل تنظیم هستند  برای اپراتورهای کامپیوتر مناسب هستند. بسته به ابعاد کاری و وظایفی که کارکنان دارند، ممکن است شرایط ارگونومی خاصی مورد نیاز باشد. ببینید اگر صندلی انتخاب شده دارای ویژگی هایی باشد که کار را سخت تر انجام می دهدباید دقت کنیدوحساس باشید.

یک مثال ممکن است این باشد که یک فرد ممکن است از یک صندلی چرخ دار استفاده کند، در حالی که وضعیت کار پایدار و ثابت وصندلی بدون چرخ  برای ایشان در کار بهترباشد.

چه کسی باید صندلی را انتخاب کند؟

پس از شناسایی برخی صندلی های مناسب، به فردی که از صندلی بیشتر استفاده می کند، اجازه دهید که صندلی را در موقعیت واقعی استفاده  کند. به خصوص برای انتخاب مقدماتی صندلی های نمونه برای مقایسه با کسانی که از آنها استفاده می کنند مفید است. اطمینان حاصل کنید که صندلی قبل از انتخاب نهایی، نیازهای کارگران و مشاغل آنها را برآورده می کند.

بیشتر بخوانید
فروش اینترنتی مبلمان اداری

رفع مشکلات سلامتی با صندلی ارگونومیک

صندلی استانداردی که به خوبی طراحی شده اجازه می دهد تا کاربر در موقعیت متعادل قرار بگیرد. خرید یک صندلی ارگونومیک یک شروع خوب است، اما ممکن است مزایای مورد انتظار و متعالی کاربر را نداشته باشد. هنوز هم مهم است که به درستی نشسته باشید. همچنین، به یاد داشته باشید که صندلی تنها یکی از اجزای مورد نظر در طراحی در واحدهای  کاری است.

تمام عناصر مانند صندلی، سطح کار، روشنایی کار و غیره، نیاز به انعطاف پذیری و قابلیت تنظیم برای طراحی داخلی دفاتر اداری مورد نیاز میباشد و در نهایت برایند انتخاب صحیح تک تک این عناصر است که می تواند به یک محیط کاری شاد و انرژ ی بخش کمک کند.

گروه نوژن تولید کننده انواع صندلی اداری ارگونومیک و تخصصی است با متریال با کیفیت و کاملا تضمینی. برای مشاهده مدل های متنوع آن به بخش محصولات مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *