بلاگ

راهنمای خرید ملزومات اداری مهم و کاربردی دفتر کار

خرید ملزومات اداری

امروزه دکوراسیون اداری به یکی از عوامل تاثیرگذار در زمینه تجارت و کسب و کار تبدیل شده است. از طریق چیدمان اداری و خرید ملزومات اداری مهم و کاربردی هم وظایف شغلی خود را با نظم بیشتری انجام می‌دهید و هم اینکه دفتر کار شما حرفه‌ای‌ تر به نظر می‌ رسد. تعریف کلی دکوراسیون اداری از مبلمان اداری و ملزومات اداری تشکیل شده است. در مورد مبلمان اداری در مقالات قبلی گفته شده در حال حاضر قصد داریم اطلاعاتی درباره ملزومات اداری در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ملزومات اداری به مجموعه وسایلی گفته می‌ شود که برای انجام وظایف اداری مورد نیاز است و به عنوان ابزارهای مربوط به انجام این وظایف به کار گرفته می‌ شود. استفاده از تجهیزات اداری به تسهیل انجام امور اداری منجر شده و نمایی حرفه‌ ای به دفتر کار شما می‌ بخشد.

ملزومات اداری

لیست ملزومات اداری

کاملا درست است که استفاده از ملزومات اداری باعث زیباتر شدن و حرفه‌ ای‌ تر به نظر رسیدن محیط کار می‌ شود. این تجهیزات لوازم کوچک و کاربردی هستند و باعث افزایش سرعت عملکرد کارکنان و عدم نیاز به شرکت‌ های دیگر و اتلاف وقت می‌ شوند. برای معرفی و تهیه چک لیست باید گفت که تجهیزات اداری به طور کلی به سه دسته تقسیم می شود:

 • مبلمان اداری

مبلمان اداری جزو وسایلی در ادارات هستند که عموما جزو وسایل ماندگارند و هر چند سال یکبار خریداری می شوند. در واقع با خرید مبلمان اداری که در طولانی مدت و چندین بار می‌ شود از آنها استفاده کرد، بدون این که در فرم و ظاهر اولیه آنها تغییری ایجاد شود. به صورت جزئی می توان اشاره کرد به نیم ست اداری، صندلی اداری، انواع میز اداری میز کارشناسی، میز کارمندی ،میز منشی و… که نیاز است تهیه و خریداری شوند.

بیشتر بخوانید
معرفی میز اداری با پایه آلومینیوم

ملزومات اداری

 • تجهیزات اداری مصرف شدنی

لوازمی که در دفتر کار به سرعت مورد استفاده قرار می ‌گیرد و برای بار دیگر قابل استفاده نیست. از جمله این لوازم و تجهیزات عبارت‌اند از:

انواع کاغذهای A4، A5

 1.  زونکن
 2. شابلون‌ ها
 3. جوهر
 4. پاک‌ کن
 5. مداد
 6. انواع گیره‌ های کاغذ
 • چسب ها

منظور از چسب‌ ها ابزار و لوازمی است که برای چسباندن و یا ثابت نگه داشتن چیزهای مختلف به کار می‌ روند. این لوازم معمولاً از مواد شیمیایی ساخته شده و در سطوح خاص به منظور مهر و موم کردن، ثابت کردن و یا چسباندن یک وسیله به کار می‌ روند. چسب‌ های مایع و نوار چسب‌ ها که هر کدام انواع مختلفی دارند در این دسته جای می‌ گیرند.

 • لوازم اداری روی میز کار

در بین کلیه ملزومات اداری برخی از وسایل صرفاً برای دسترسی آسان و سریع روی میز کارمندی و میز مدیریتی قرار داده می‌ شوند. این وسایل نسبت به وسایل دیگر ضروری‌ تر بوده و ممکن است چندین بار در روز به آن نیاز داشته باشید. دسترسی سریع و آسان به این وسایل برای هر دفتر کاری ضروری است و باعث افزایش سرعت و بهبود روند کار خواهد شد.

ملزومات اداری

 • لوازم برقی مورد نیاز

لوازم برقی اداری که برای دفتر کار باید تهیه شود نسبت به سایر وسایل و مایحتاج اداری محیط کار نیاز به بودجه و هزینه‌های بیشتری دارد. از طرفی باید توجه داشته باشید که پرداخت هزینه برای یک بار خرید لوازم برقی اداری شما را از تهیه و صرف بودجه برای مراجعه به دفاتر دیگر و پرداخت هزینه‌های هفتگی یا ماهانه بی نیاز می‌کند.

بیشتر بخوانید
مبلمان اداری مناسب چه ویژگی دارد

 تجهیزات اداری جدا از اینکه نیاز ضروری هستند برای ایجاد یک دفتر کار، موجب جلوه بخشیدن به دفتر کار هم می شود و انتخاب درست و صحیح ملزومات اداری می تواند در کاریزمای فضای دفتر شما نقش اساسی داشته باشد.

جمع بندی

وسایل و تجهیزات اداری معرفی شده، بهتر است وسایل دفتر کار که متناسب با نوع دکوراسیون داخلی دفتر کار (که ممکن است کلاسیک یا مدرن باشد) تهیه شود. با افزایش اهمیت تهیه این تجهیزات اداری برای دفتر کار بسیاری از مدیران سعی دارند که بهترین و ضروری‌ترین لوازم را برای محیط کار تهیه کنند. که مجموعه مجموعه نوژن با کیفیت ترین و زیبا ترین ها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *