دسته‌بندی نشده

فنگ شویی و کاربرد آن در معماری داخلی و اداری

فنگ شویی

کاربرد فنگشویی

فنگ شویی به معنای آب و باد است. اصول اولیه وساختار  اصلی فنگشویی،دورشدن از درهم برهمی و بی‌نظمی و انباشتگی است.آشفتگی و بی‌ نظمی،شلوغی  انرژی‌های مثبت را خالی می‌کند و به جای آن انرژی منفی را جایگزین می‌کند.

کارشناسان فنگشویی معتقدند استفاده از رنگ شاد، پرقدرت و روشن مانند رنگهای سبز.قرمز.زرد وآبی، نقش مهمی در این سبک ایفا می‌کند و چینش و آراستگی وسایل اطراف بر افزایش دارایی، افزایش انرژی، افزایش روابط صمیمی، افزایش آرامش و امنیت و بهبود کیفیت زندگی افراد تاثیر می‌گذارد.

اتاق‌های اداری  آشفته و درهم وشلوغ، وسایل و اسباب بی‌مصرف در کیف وروی میز، لباس‌های انباشته شده و غیره، باعث تغییر انرژی برای جریان داشتن و سیال بودن انرژی مثبت میشود ، وبدلیل این تعاریف باید از به کار بردن  اضافی پرهیز کنید و سعی کنید بیشتر از اسباب و اکسسوری‌ها با خطوط منحنی است.

رنگ‌ها نیز در فنگشویی بسیار تاثیرگذارند. رنگ قرمز در اصول فنگشویی، خوش‌شانسی می‌ آورد و رنگ‌ های بنفش، زرد و سبز،به معنی صاحبان خوش‌ یمنی‌ اند. در دکوراسیون داخلی ، آیینه‌های گود دایره مانند و  هشت ضلعی در خانه استفاده کنید و تابلو های نقاشی با تصاویر زیبایی از آهوان کوهی، و زیبا را به دیوار نصب کنید. همچنین درمورد طبیعت از شاخه‌ های درخت بامبو،که  ارمغان آورنده رفاه و آسایش هستند. استفاده از این گیاه در چیدمان و طراحی داخلی، علاوه برزیبایی، حامل انرژی مثبت نیز هستند.

چند نکته حائز اهمیت فنگ شویی

در اطراف خود چه در محل کار و چه در دکوراسیون داخلی منزل خود، از انباشتگی و شلوغی بپرهیزید. در کشوها، کمد، درون انبار منزل و … نگاهی بیندازید، آشفتگی در این مکانهای پنهانی، باعث می شود تا همه چیزهای مورد نیاز و غیر نیاز روی هم انباشته شود و نوعی بهم ریختگی را به وجود آورد. روی میز کاری خود هرگز کتابهای زیادی قرار ندهید. فضاهای زیرمیز مکانی برای انبار وسایل نیست،

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین روکش پارچه برای صندلی‌ های اداری

وسط فضای اتاق را خلوت کنید تا جریان انرژی در اتاق به راحتی جاری باشد وحس خوبی را به شما انتقال دهد. از رنگهای شاد ومثبت وپرقدرت استفاده کنید از سبزه یا گلدان درفضای که هستید به کار گیرید.

شرکت نوژن ارائه دهنده انواع تجهیزات داری مناسب با فضای کاری شما. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *