بلاگ

نحوه خرید کمد اداری مناسب

خرید کمد اداری

فایل و کمد اداری معمولاً در شرکت ها و سازمان های اداری و تجاری وجود دارد. این محصول برای حفظ نگهداری وسایل پرسنل و به طور کلی کاربران در هر شرکت یا ارگانی باید وجود داشته باشد. کمد اداری باید برای پرسنل درجه بالای یک سازمان به نحوی طراحی و تولید شود که به اضافه نکات امنیتی برای نگهداری از اسناد و مدارک نیز دارای جایگاه باشد. در صورت کلی خرید کمد اداری از مهم ترین فاکتورهای دکوراسیون و زیبایی محل کار باشد.

نکات مهم در خرید کمد اداری

اینکه بدانید از این کمد قرار است برای کدام بخش استفاده کنید بسیار مهم می باشد تنها در این صورت است که می توانید ابعاد مناسب و رنگ کمد را به درستی انتخاب کنید. در دکوراسیون داخلی بیشتر از رنگ های خنثی استفاده می شود ولی انتخاب رنگ مناسب با دیگر رنگ های بکار رفته در دکوراسیون اداری بسیار اهمیت دارد. نکته دیگر اینکه قرار است داخل کمد چه چیزی نگه داری کنید و چه کاربردی برای شما دارد باید توجه داشت. جنس کمد اداری بستگی به بودجه و البته کارایی آن دارد.

خرید کمد اداریانواع کمد اداری

این کالا یکی از کاربردی ترین لوازم اداری است از این وسیله برای نگهداری مدارک فایل ها کاغذها و وسایل استفاده می شود به جز جنس کمد می توان از لحاظ شکل ظاهری و کارایی آن را به دسته بندی نمود . برای خرید کمد اداری خوب در ابتدا لازم است که با انواع آشنا شوید.

  • کمدهای کشویی

این مدل از رایج ترین نوع کمد در بازار می باشد که با نام فایل شناخته می شود. این محصول برای نگهداری مدارک، زونکن و پروندها انتخاب مناسبی است. در شکل ظاهری، این کمد ها برای نظم دهی بیشتر دارای کشوهایی در سایزهای مختلف هستند.

  • کمدهای قفسه دار

همانطور که از اسم این دسته کمدها مشخص است دارای قفسه هستند و درب ندارند که می توان وسایل مورد نیاز را به راحتی درون آن قرار داد یا برداشت. به هیمن خاطر برای قرار دادن مدارک و وسایلی که در دسترس هستند و مورد استفاده روزانه قرار می گیرند مناسب می باشند. در ضمن می توان از بخشی از طبقات به منظور زیبایی با قرار دادن مجسمه یا  گلدان استفاده نمود.

  • کمد های چرخ دار

از آنجایی که در ادارات ، جا به جا کردن  وسایل در اتاق های مختلف امری عادی است استفاده از کمدهای چرخ دار می تواند کمک بسیاری به تغییر دکوراسیون مداوم در فضاهای اداری کند. و یا اینکه در صورت احتیاج پرونده ها و مدارک قطور که همه کارکنان باید به آنها دسترسی داشته باشند در این کمد ها قرار می گیرد تا همگی به آن ها دسترسی داشته باشند.

  • کمد دو درب

یکی دیگر از انواع کمد اداری که کاربرد فراوانی دارند کمد های هستند که با دو درب بزرگ و بلند ساخته می شوند. از این مدل کمد بیشتر برای قرار دادن وسایل استفاده می شود.

بیشتر بخوانید
میز مدیریتی و کنفرانس

خرید کمد اداری

ویژگی های کمد اداری

از نظر جنس به کار رفته در کمد به انواع کمد های پلاستیکی فلزی و چوبی تقسیم می شوند. در صورتی که قصد خرید کمد اداری دارید باید توجه کنید کدام یک از انواع آن برای کار شما مناسب است. کمد اداری ام دی اف یا کمد اداری چوبی نیز یکی از شکیل‌ ترین کمدهای اداری است.

کمدهای ام دی اف اداری رایج ترین نوع کمد در محیط اداری است. بسته به نوع نیازی که دارید کمدها نیز متفاوت هستند. اگر قصد خرید کمد بایگانی را دارید بهترین انتخاب کمد بایگانی ام دی اف است. طول و عمق این کمد های اداری بسته به نوع نیاز مشتریان متفاوت است. گاهی فقط برای نگهداری وسایل از آن استفاده می کنید و به عنوان محیطی برای جمع کردن تمام وسایل خود از آن استفاده می کنید. گاهی برای نگهداری صندوق شخصی خود از آنها استفاده می کنید. به هر حال در هر نوع استفاده از آن ابعاد متفاوت است

خرید کمد اداری

در کنار خرید کمد اداری و قفسه، وسایل دیگری به ویژه مبلمان اداری و میز اداری نیز اهمیت دارند. برای اینکه چیدمان زیبا و دکوراسیون اصولی و حرفه ای داشته باشید بهتر است که در زمان خرید توجه کنید تا لوازم هماهنگی و هارمونی از لحاظ طرح و رنگ راداشته باشند. استفاده از کمد اداری در کنار نظم دهی به فایل ها و مدارک و سایل شما در زیبایی فضای کار اهمیت بسیاری دارد. بنابراین لازم است که با دید باز و انتخاب درست خریداری شود. اصولاً توجه به دکوراسیون و زیبایی شناسی در خرید مبلمان اداری این کار را سخت تر از آنچه که به نظر می رسد می سازد.

بیشتر بخوانید
اهمیت خرید فایل و کمد اداری

شرکت نوژن با تولید انواع کمد ها و فایلینگ اداری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *