بلاگ

راهنمای نحوه خرید پارتیشن اداری

خرید پارتیشن اداری

نیاز به داشتن فضای شخصی و آرام برای کارکنان در یک شرکت مسئله مهمی محسوب می شود. یکی از متداول ترین روش ها برای تقسیم بندی و به وجود آوردن چنین فضایی ساخت دیوار است. اما این روش هم خرابی و شلوغی زیادی به بار می آورد و هم زمان زیادی صرف این کار می شود و این مشکلات باعث شده که امروزه خرید پارتیشن اداری حل این مسئله را برای دفاترکاری فراهم کند.

بنا به دلایل گفته شده و کاربرد های دیگر  پارتیشن ها و استفاده از آن ها به خصوص در سازمان ها و شرکت ها جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. با ما همراه باشید تا بیشتر با کاربرد پارتیشن، مزیت های آن و راهنمای انتخاب یک پارتیشن خوب و مناسب برای شرکت یا محل کار خود آشنا شوید.

مزایای خرید پارتیشن اداری

این را می دانیم که چیدمان فضا یکی از عواملی است که در نحوه کار کردن کارکنان یک مجموعه بسیار تاثیر گذار است و همیشه نحوه بخش بندی در شرکت ها با مشکل مواجه بوده، اما استفاده از پارتیشن اداری حل این مسئله را برای ما راحت کرده و باعث به وجود آمدن یک فضای آرام و مرتب می شود.

  • خرید پارتیشن های اداری از نوع شیشه ای در عین حال هم باعث جداسازی فضا می شود و هم با عبور دادن نور از خودش باعث روشن شدن فضا می شود و همین مسئله از روشن کردن لامپ های اضافی جلوگیری می کند و باعث صرفه جویی در مصرف برق می شود.
  • خرید پارتیشن اداریتنوع در مدل ها و طرح های مختلف پارتیشن به زیبایی محیط و طراحی دکوراسیون داخلی بسیار کمک می کند.
  • استفاده از پارتیشن ها با قیمتی مناسب تر از روش های قدیمی امکان جداسازی فضا ها را به راحتی فراهم کرده و در کمترین زمان نصب می شود.
  • نگهداری آن ها بسیار راحت است و برخلاف دیوار ها که مدام نیاز به رنگ و ترمیم دارند، پارتیشن ها به راحتی تمیز می شوند و اگر در حفظ آن کوشا باشید به ندرت پیش می آید که نیاز به تعمیر داشته باشند.
  • دوام و ماندگاری بالایی دارند.

خرید پارتیشن اداری

  • پارتیشن آلومنیومی عایق صدا هستند و این هم یکی از عواملی است که در حفظ سکوت مجموعه تاثیر گذار است و باعث حفظ تمرکز و حتی خلاقیت کارکنان می شود، زیرا تمرکز یکی از عوامل ایجاد خلاقیت در افراد است.
  • در محیط هایی که رفت و آمد ارباب رجوع رایج است، خرید پارتیشن اداری و استفاده از آن در محیط باعث جذب مشتری می شود، زیرا باعث زیبایی و سر راست بودن فضا می شود و ارباب رجوع به راحتی می تواند وارد بخش مورد نظر شود بدون اینکه تداخلی در سایر بخش ها به وجود بیاید.
  • پارتیشن های متحرک یکی از انواع پارتیشن ها است که استفاده از آن به دلیل قابلیت راحتی در نصب و جابجایی آن موجب می شود که فضا را به حالت دلخواه تقسیم کنید و حتی هر چند وقت یکبار در چیدمان آن تنوع دهید یا هر زمان که بخواهید آن را حذف کنید.
  • مهم ترین نکته در این دوره از زمان با توجه به شیوع ویروس کرونا این است که با استفاده از تقسیم بندی می توان سلامت محیط را برای کارکنان و مراجعین افزایش داد.
بیشتر بخوانید
مشخصات میز اداری کارشناسی دفاتر

کاربرد پارتیشن اداری

اولین کاربرد پارتیشن ها به طور کلی که اکثراً با آن آشنایی دارید قابلیت تقسیم بندی فضا ها است و در مکان های مختلف کاربرد دارد؛ اما گاهی با توجه به نیاز شما و انتخاب مکان استفاده از پارتیشن مثل محیط کارتان می تواند کاربرد هایی فراتر نسبت به تقسیم بندی داشته باشد.

برای مثال در برخی اداره ها، سازمان ها، مطب های پزشکی و هر محیط کاری که شما روزانه زمان زیادی از روز خود را در آنجا سپری می کنید، وجود دیوار های کج یا ستون های اضافه باعث ایجاد ظاهر نامناسبی شده که از دیدگاه شما آزار دهنده است و یا حتی مانع ایجاد اتاقک هایی است که وجود آن ممکن است برای کسب و کارتان ضروری باشد. از طرفی همیشه امکان تخریب و یا تعمیر آن وجود ندارد چون ممکن است محل کار شما متعلق به خودتان نباشد و صاحب اصلی با تغییر و تخریب دیوار و ستون ها مخالفت کند.

در اینجا خرید پارتیشن های اداری کاربردی ترین روشی است که می تواند عیب دیوار هارا بپوشاند، ستون هارا مخفی کند، اتاقک های دلخواهتان را ایجاد کند و یا هر تغییر دیگری که محیط کارتان را به محیط دلخواهتان تبدیل کند و از طرفی اگر روزی قصد تغییر محل کارتان را داشتید با برداشتن پارتیشن ها آن را مثل روز اول تحویل صاحب اصلی دهید.

 پارتیشن اداری

نکات خرید پارتیشن اداری

کسب اطلاعات درباره ی جنس های مختلف پارتیشن، مدل های موجود، کیفیت آن ها و مزایا استفاده از آن که همانگونه که ذکز شد مسئله مهم در انتخاب و خرید راحت تر شما با توجه به بودجه ای که در نظر گرفته اید است.

بیشتر بخوانید
9 راه برای ایجاد یک فضای کاری مناسب

پارتیشن در روشنایی فضا بسیار تاثیر گذار است پس اولین نکته ای که بعد از کسب اطلاعات و در نظر گرفتن بودجه هنگام خرید پارتیشن اداری باید به آن توجه داشته باشیم این است که اگر محل استفاده از پارتیشن، دارای نور کم باشد بهتر است از پارتیشن های شیشه ای استفاده کنیم.

محل کار یا اداره ای که از پارتیشن در محیط خود استفاده می کند ممکن است کوچک باشد و یا به گونه ای باشد که نیاز است در زمان های مختلف تقسیم بندی محیط خود را تغییر دهد، در این حالت بهتر است از پارتیشن های متحرک استفاده کند تا جابجابی و یا حذف آن راحت باشد.

نکته دیگری که در خرید شما حائز اهمیت است انتخاب طرح مناسب با محیط است که این دانش طراحان دکوراسیون داخلی است.

طرح انتخابی برای تقسیم بندی باید با نوع کار، فضای کار و لوازم محیط کار مانند مبلمان اداری و دکوراسیون اداری متناسب و سازگار باشد.

برای خرید و انتخاب هر چیزی ابتدا باید درباره ی آن تحقیق کرد و از مزایا و معایب آن با خبر شد تا بعد از کسب تمامی اطلاعات بتوانید خریدی راحت و مناسب داشته باشید. مبلمان اداری و پارتین اداری نیز از این قاعده مستثنا نیست.

نوژن تولید کننده مبلمان اداری و  پارتیشن اداری که از قواعد و قوانین استاندارد در این حوزه پیروی می کند و در این مقاله سعی داشتیم تا با راهنمایی ها به انتخاب شما کمک کنیم و شما برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره دقیق می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

0/5 (0 نظر)
بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.